ANASAYFA | SERVİSLER | FOTOĞRAFLAR | AKTİVİTELER | İLETİŞİM | ZİYARETÇİ DEFTERİ | GENEL BİLGİLER  

George House'a Bakış

GEORGE HOUSE FARALYA KÖYÜ FETHİYE-MUĞLA-TÜRKİYE

Doğanın güzelliklerini görmek ve yaşamak için sizleri Faralya Köyü George House'a davet ediyoruz.

FARALYA KÖYÜ GEORGE HOUSE NEREDEDİR?

Faralya Köyü Muğla ili Fethiye ilçesine bağlı, Fethiyeye 22 km,dalaman havaalanına 75 km Ölüdenize ise sadece 12 km uzaklıktadır. Eminim duymuşsunuzdur Kelebekler Vadisini.... Tam olarak yerimiz kelebekler vadisinin 300 metre yüksekliğinde vadiye manzaralı bir konumda bulunmaktadır. Etrafımız dağlarla çevrilidir. Köyümüz sakin doğal güzelliklere sahip, yeşilliği ve doğayı içinde barındıran ve onlarca farklı bitki, meyve ve yabani ağaçlardan doğal güzelliğe sahiptir... Kuş seslerini, şelale sesini, farklı böcek seslerini dinlemek,mükemmel bir manzara görmek ve dinlenmek istiyorsanız burası tam aradığınız yer...

KONAKLAMA:
Pansiyonumuzda konaklama bungalowlarda, ağaç evlerde,odalarımızda veya yanınızda getireceğiniz çadırlarda yapılmaktadır.
BUNGALOWLAR, ikişer kişilik olup, içersinde  elektrik vardır.
ODALARDA da ;toplam 7 odamız bulunmakta,odalarımızın 6 tanesinin  tuvaleti duşu içinde 1 tanesinin ortak kullanım şeklindedir.odalarımızın hepsinde klima mevcuttur.
AĞAÇ EVLERİN üstü asmalarla kaplı olup etrafı beyaz renkli çarşaflarla çevrili doğaya manzaralıdır.
ÇADIRINIZI getirip denize manzaralı kurup güneş batımını en güzel şekilde izleyebilirsiniz.

GÜNEŞ BATIMININ TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VE NET OLARAK GÖRÜLDÜĞÜ YER BURASIDIR. BU KONUDA İDDİALIYIZ.

TUVALETLER ve duşlarımız ortak kullanım olup yazın günün 24 saatinde sıcak su bulunmaktadır.

YEMEKLER, yiyeceklerimiz kendi bahçemizde yetiştirdiğimiz organik sebzelerden oluşmaktadır. Her türlü sebzeyi bahçemizde yetiştirip misafirlerimize sunuyoruz. Akşam yemeği 5 sulu yemek(bir çeşidi etli yemek) olmak üzere yoğurt, bal, salata, pilav ve tatlıdan oluşmaktadır. Yemek konusunda da iddaalıyız. Ev yemekleri şeklinde olup sofranızdan hiç yemek eksik olmayacak çünkü yemek servisimiz siz doyuncaya kadar devam edecektir. Kahvaltıda da aynı şekilde köy kahvaltısı olup bütün yediğiniz yiyecekler kendi ürünlerimizdir. Ekmeğimiz de kendi ev yapımımızdır. Hergün fırınımızda taze olarak pişirilmekte bir pasta görünümünü andırmaktadır. Akşam yemeğinde ve kahvaltıda bir Avusturalyalı, bir Fransız, bir İngiliz veya dünyanın herhangi bir yerinden turistle yan yana oturursanız şaşırmayın çünkü buraya her devletten insan gelmektedir. Sebzelerimizi yetiştirmemizi bahçemizde buz gibi akan kaynak suyuna borçlu olduğumuzun altını çizmeden geçemiyorum…. Akşam yemeğimiz ve sabah kahvaltısı  masalarda sizlere açık büfe tarzında  sunulmaktadır.

AKTİVİTELER
- Gününüzü bahçemizde bulunan yüzme havuzumuzda yüzerek kitap okuyarak veya dinlenerek geçirebilirsiniz.
- Kelebekler vadisine yürüyüş yapıp denize girebilir şelalesine tırmanıp kelebekleri görebilirsiniz.(Kelebekler vadisine iniş zor bir parkurdur.patika üzerinde kırmızı noktalar bulunmakta o noktaları takip ederek inebilirsiniz. Parkur üzerinde inişi kolaylaştırmak için 5-6 adet sabit halatlar bulunmaktadır. Yaklaşık iniş süresi 45 dakikadır. Yine çıkışta 30 ile 60 dakika arasında değişmektedir. İniş ve çıkışlarda iyi kaygan olmayan bir ayakkabıya ihtiyacınız olacaktır. Vadiye inerken halatların bulunduğu noktalardan  yüzünüzü kayalıklara vererek arka arkaya inmeniz inişinizi kolaylaştıracaktırVadiye indiğinizde olağanüstü bir plajla karşılaşacaksınız doya doya tadını çıkarınız.vadiye saat 11:30-13:30 saatleri arasında günübirlik tekneler geldiğinden daha sakin bir ortam isterseniz bu saatler dışını tercih edebilirsiniz.vadinin sonunda şelaleleri bulunmaktadır,1.ve 2.şeleale olmak üzere;1.şelaleye ulaşmak kolaydır ama 2.şelaleye çıkış daha zor oldğundan çıkarken çok dikkatli olmanız tavsiye edilir.LÜTFEN 2.ŞELALEDEN SONRA KÖYE DOĞRU TIRMANMAYI DENEMEYİNİZ İLK BAKIŞTA KOLAY BİR TIRMANIŞ GÖRÜNTÜSÜ OLSA BİLE BİRAZ YUKARI DOĞRU ÇIKTIĞINIZDA ÇÜRÜK KAYALIKLARLA KARŞILAŞACAĞINIZDAN DOLAYI; NE ÇIKIŞINIZ NEDE GERİYE DÖNÜŞÜNÜZ İMKANSIZ HALE GELECEĞİNDEN   YARDIM BEKLEMEK ZORUN DA KALACAKSINIZ TABİİ ŞANSINIZ OLUR VE BİRİLERİ SİZİN YARDIM ÇAĞRILARINIZI DUYARSA…LÜTFEN ŞELALEDEN  SONRA ÇIKTIĞINIZ YERDEN GERİYE İNİNİZ VE KÖYE  DE İNDİĞİNİZ PATİKADAN TIRMANINIZ.BİZ İNSANLARI SEVİYORUZ BİZE KULAK VERİNİZ.Yükseklik korkusu olan, yaşlı, çocuklu, kalıtsal hastalığı olan  yürüyüş ve tırmanma deneyimi olmayan ve sevmeyen kişilere kesinlikle tavsiye edilmez.
-Buradan Likya yolundan Kabak koyuna yürüyebilir, plajda denize girebilir. (yaklaşık yürüyüş 2 saattir. Kabak koyuna günübirlik dolmuşla da gidip gelebilirsiniz.)
- 4 km ilerideki Aktaş mevkiine gidip denize girip dinlenebilirsiniz. Buraya yürüyerek veya dolmuşla da ulaşabilir.
-Ölüdenize dolmuşlarla gidip gelebilirsiniz.
-4 km ilerideki Kıdrak plajına da dolmuşlarla gidip gelebilirsiniz.
-Ölüdeniz'den tekne turuna katılabilirsiniz.
-Fethiyeden 12 Adalar turuna çıkabilir
-Fethiyeden sonra gelen Saklıkent, tlos, Patara, Pınara vb. yerlere gidip gelebilirsiniz.
-Yükseklik korkunuz yoksa Babadağı'ndan paraşütle atlayabilirsiniz.
-Buradan Ovacık'a gidip tarihi Likya yolunun ilk (OVACIK-FARALYA KÖYÜ) parkurunu yürüyebilirsiniz. (yürüyüş 16 km olup tahmini yürüme süresi 5-6 saattir)
-Yine doğa yürüyüşlerini sevenler için Kabaktan sonra olmak üzere Aladere şelaleleri, Cennet Koyu, Alınca Köyü, Karaağaç Köyü vb… bir çok anlatmakla bitmeyen yerlere doğa yürüyüşleri yapabilir gününüzü dolu geçirebilirsiniz. (Bu uzun doğa yürüyüşleri Mart, Nisan, Mayıs, Eylül Ekim aylarında önerilir, Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında yürüyüş yapacak olanlara kısa yürüyüşleri ve sabah öğleye kadar bu yürüyüşleri yapmaları tavsiye edilir.)

AYRICA,doğada yürüyüş yapmayı sevenler için bölgemizde birçok farklı yürüyüş parkurlarımız işaretlemeleri ve notlarıyla hazır durumdadır.diğer bir yürüyüş parkurumuz olan 35 km lik Babadağ yürüyüşü işaretlemeleri hazır olup sonbaharda  doğada yürüyüş yapmak isteyen misafirlerimizi beklemektedir
NOT:Eğer doğayı aile ortamını da seviyorsanız burası tam sizlere göre bir yer.Burası doğal bir yer olduğu için lükslük arayanlara tavsiye edilmez. İşletmemiz gece saat 24:00 da kapanmakta isteyen misafirlerimiz geceye vadiye manzaralı oturma  yerinde devam edebilirler.(İşletmemizde çay,kahve ve su ücretsiz olarak verilmektedir.) Bu bilgiler ışığında şimdiden Faralya köyüne ve George House ailem adına (ben HASAN KARABURUN ) hoş geldiniz diyor iyi tatiller diliyorum

MAIN PAGE | SERVICES | PHOTOS | PRICE | WALKING | CONTACT | GUEST BOOK | GENERAL INFO

DESIGNED BY hkitan